до переліку статей
до переліку статей
назад
назад
June 27, 2024
Стаття

Майбутнє за ШІ: Революція у виробництві та збільшення тривалості життя

до переліку статей
до переліку статей

Майбутнє за ШІ: Революція у виробництві та збільшення тривалості життя

До того часу, коли діти, народжені сьогодні, підуть до дитячого садка, штучний інтелект може перевершити людей у всіх когнітивних навичках — від науки до творчості.

Рей Курцвелл — американський футуролог, фахівець з комп'ютерних наук, вперше передбачив у 1999 році, що до 2029 року ми досягнемо рівня загального штучного інтелекту (AGI). Більшість експертів вважали це фантазією. Проте завдяки вражаючим проривам останніх років багато з них тепер переконані, що AGI може з'явитися навіть раніше. Таким чином, прогноз Курцвелла стає все більш реалістичним.

Це принесе численні переваги, особливо у трьох ключових сферах: енергетиці, виробництві та медицині.

Енергетика

Енергетичні ресурси є основою цивілізації. Протягом двох століть ми покладалися на брудне, невідновлюване викопне паливо. Однак збирання лише 0,01% сонячного світла, яке отримує Земля, може покрити всі потреби людства в енергії. З 1975 року сонячні елементи стали на 99,7% дешевшими за ват потужності, що дозволило значно збільшити потужність у всьому світі. Тож чому сонячна енергія все ще не домінує?

Основна проблема полягає в тому, що фотоелектричні матеріали залишаються занадто дорогими та неефективними, щоб повністю замінити вугілля та газ. Крім того, сонячна генерація змінюється за добовою (день/ніч) та річною (літо/зима) шкалою, що вимагає зберігання величезної кількості енергії. Сучасна технологія батарей поки не є достатньо економічною.

ШІ може швидко аналізувати мільярди хімічних сполук у симуляціях, стимулюючи інновації у фотоелектриці та батареях. Наприклад, проєкт Gnome A від Google виявив 421 000 нових стабільних неорганічних сполук за одну ніч. Коли AGI знайде оптимальні матеріали, фотоелектричні мегапроєкти стануть життєздатними, а сонячна енергія може стати майже безкоштовною.

Виробництво

Революція в енергетиці спричинить зміни у виробництві. Витрати на більшість товарів пов'язані з енергією, працею та сировиною. ШІ здатен значно знизити всі ці витрати.

ШІ робить значні кроки у робототехніці, що може значно зменшити витрати на робочу силу. Також, зменшаться витрати на видобуток сировини, оскільки ШІ знаходить способи замінити дорогі рідкоземельні елементи на звичайні матеріали, такі як цирконій, кремній та графен. Це означає, що більшість товарів стануть дешевшими.

Ці нові виробничі можливості підтримають зростання продуктивності обчислень. Сучасні чіпи ШІ оптимізують конструкції для наступного покоління чіпів. Наприклад, новий B200 GPU від Nvidia може виконувати 500 мільярдів операцій за секунду, значно перевершуючи попередні моделі.

Медицина

Обчислювальна потужність дозволяє розпочати третю революцію — у медицині. Незважаючи на прогрес, наше розуміння людського тіла залишається неповним. Щороку десятки тисяч людей помирають від реакцій на ліки, які мали б їм допомагати.

ШІ починає перетворювати медицину на точну науку. Молекулярна біосимуляція може швидко оцінювати мільярди варіантів, щоб знайти найбільш перспективні ліки.

Наприклад, минулого літа перший препарат, розроблений за допомогою ШІ, пройшов випробування 2 фази для лікування фіброзу легенів. Десятки інших препаратів, розроблених ШІ, також проходять випробування.

Цифрові випробування дозволять адаптувати ліки до кожного пацієнта індивідуально. Це відкриває можливості для лікування таких захворювань, як рак і хвороба Альцгеймера.

Науковий прогрес дає середньому американцеві або британцю додаткові 6-7 тижнів тривалості життя щороку. З оволодінням клітинною біологією ці досягнення прискоряться. Як тільки щорічне збільшення тривалості життя досягне 12 місяців, а це може статися між 2029 і 2035 роками, старіння не буде збільшувати наші шанси на смерть.

Це найбільш позитивні прогнози використання ШІ у майбутньому: довше, здоровіше життя, вільне від дефіциту і слабкості, що обмежували людство з самого початку.

Джерело: The Economist

No items found.

Чекаємо вас на заході!

Thank you! Your submission has been received!
Oops! Something went wrong while submitting the form.

Новини

July 12, 2024

Real Estate Meetup: Тренди, інновації та адаптація до кризових умов

На початку липня в київському коворкінгу PLATFORMA Leonardo відбувся перший із серії профільних івентів, присвячених розвитку індустрії нерухомості.Зібравши провідних фахівців у цій сфері, ми обговорили актуальні питання та тренди сучасних офісних просторів.

July 2, 2024

Практика Цвяхостояння: Шлях до внутрішнього спокою

July 6, 2024

Platforma Camp Kids & Adults Party

June 17, 2024

Дивимось чемпіонат Європи з футболу разом

Ми в PLATFORMA запрошуємо вас дивитись трансляції ігор команд для виходу в 1/8 фіналу разом. Перший матч вже сьогодні!

June 24, 2024

Real Estate Meetup: Еволюція офісних просторів

Це новий формат зустрічей, започаткований командою коворкінгів PLATFORMA

April 23, 2024

Презентація нової локації PLATFORMA VORONIN

Наприкінці квітня ми провели першу подію для брокерів з презентацією нової локації PLATFORMA VORONIN.